logo new

DIAGONSTYKA RENTGENOWSKA

PRZEŚWIETLENIE PANORAMICZNE CYFROWE

Prześwietlenie to umożliwia ocenę kompleksowo całego uzębienia w żuchwie i w szczęce, wraz ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Zalecane w leczeniu zachowawczym, implantologicznym i ortodontycznym. Jest niezastąpionym narzędziem w diagnozowaniu nawet wczesnej próchnicy, zmian zapalnych w obrębie korzeni, okolicznych stawów i jakichkolwiek patologii w obrębie kości. Czas oczekiwania na wynik: do 10 min, otrzymują go Państwo na płycie CD. Aparat posiada specjalny program zmniejszający dawkę dla dzieci.

262842a9-3ffe-4ace-aa01-1a74074a6294
0e6796ca-a002-44c9-8b23-8d8d0b7e811f

PRZEŚWIETLENIE PUNKTOWE CYFROWE – RADIOWIZJOGRAFIA

Niezbędne narzędzie w codziennej praktyce lekarza stomatologa! Diagnostyka i kontrola na każdym etapie leczenia.

  • Trzebinia, 12.05.2021 r.

    Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną polegającej na uruchomieniu pracowni rtg oraz uruchomieniu i stosowaniu aparatów rtg na zdrowie ludzi i na środowisko

    Na podstawie art. 32c ust. 2 ustawy Prawo atomowe (Dz. U. z 2019 r., poz. 1792, z późn. zm.), informuję, że w jednostce organizacyjnej:

    MEDICUS S.C. Michał Dańkow, Katarzyna Cichy

    Ul. Ochronkowa 29

    32-540 Trzebinia

    wykonywana jest działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegająca na:

    • stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące (Aparat: Oralix AC, nr fabryczny aparatu: 03012450, rok produkcji: 2003)

    • uruchamianiu medycznej pracowni rentgenowskiej.

    Dla jednostki zostały wydane decyzje zezwalające na stosowanie aparatu rtg oraz na uruchomienie pracowni rtg: nr 1/37/08 i 2/49/08 z 03.04.2008 przez Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Krakowie.

    Na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy Prawo atomowe, w celu dostosowania sposobu oceny zagrożenia do jego spodziewanego poziomu, pracownicy jednostki organizacyjnej zostali zaliczeni do kategorii B narażenia. Ocena narażenia pracowników prowadzona jest na podstawie pomiarów dozymetrycznych w środowisku pracy (przez inspektora ochrony radiologicznej) w sposób pozwalający stwierdzić prawidłowość zaliczenia pracowników do tej kategorii.

    W przeciągu ostatnich 12 miesięcy nie stwierdzono przekroczenia dawek granicznych określonych dla pracowników.

    Przeprowadzone pomiary dozymetryczne rozkładu mocy dawki promieniowania jonizującego X wokół aparatu rtg potwierdziły, że konstrukcja ścian, stropów, okien, drzwi oraz zainstalowane urządzenia ochronne w pracowni rtg zabezpiecza osoby pracujące, osoby z ogółu ludności przebywające w sąsiedztwie, przed otrzymaniem w ciągu roku dawek określonych w § 2 i § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1325).

    Kierownik jednostki organizacyjnej zapewnia wykonywanie działalności związanej z narażeniem zgodnie z zasadą optymalizacji wymagającą, żeby – przy rozsądnym uwzględnieniu czynników ekonomicznych i społecznych oraz aktualnego stanu wiedzy technicznej – liczba narażonych pracowników i osób z ogółu ludności oraz prawdopodobieństwo ich narażenia były jak najmniejsze, a otrzymywane przez nich dawki promieniowania jonizującego były możliwie małe.

    Na podstawie powyższych informacji stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

    W związku z wykonywaniem wyżej opisanej działalności do środowiska nie są uwalniane substancje promieniotwórcze.

Kontakt

ul. Ochronkowa 29, 32-540 Trzebinia
515 505 220